16. Međunarodna konferencija studija konzervacije - restauracije

17.04.2019, 13:09:08

Odjel za umjetnost i restauraciju Sveučilišta u Dubrovniku organizirao je šesnaestu po redu Međunarodnu konferenciju studija konzervacije - restauracije.  Skup se održavao od 11. do 13. travnja 2019. godine u Kampusu Sveučilišta u Dubrovniku. Na  konferenciji su studenti predstavili svoje stručne i znanstvene projekte sa studija konzervacije -restauracije iz Hrvatske i inozemstva, kroz usmena izlaganja ili postere. Sveukupno je sudjelovalo 66 studenata izlagača i njihovih mentora sa sljedećih institucija:

Odjel za Umjetnost i restauraciju  Sveučilišta u Dubrovniku (organizator konferencije),          Akademija likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu,  Umjetnička akademija u Splitu Sveučilišta u Splitu,   Fakultet primijenjenih umjetnosti Sveučilišta umjetnosti u Beogradu,   Akademija umjetnosti i dizajna Sveučilišta u Ljubljani,   Akademija primijenjenih umjetnosti Beč, Stieglitz Državna Akademija umjetnosti i dizajna  Sveučilišta u Sankt Peterburgu.

Za najbolje usmeno izlaganje, prezentaciju i poster dodijeljene su tri nagrade “Zvonimir Wyroubal:

- studentica Erica Sartori (Akademija umjetnosti i dizajna Sveučilišta u Ljubljani) nagrađena je za izlaganje „Uncovering the History of a Polychrome Wooden Reliquary from the National Gallery of Slovenia: An Interdisciplinary Approach“,

- nagradu za najbolju prezentaciju osvojila je studentica Ana Sterle (Akademija umjetnosti i dizajna Sveučilišta u Ljubljani) s izlaganjem „Aesthetic Presentation of the Overpainted Baroque Painting of the Mater Dolorosa by Marko Layer,“

- nagradu za najbolji poster dobili su studenti Luka Krešimir Stipić i Andrea Šafran (Akademija likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu) na temu Detective Work of Conservators and Restorers.