Predstavnici Zhejiang Sveučilišta iz Kine posjetili su Sveučilište

10.06.2019, 08:23:13

Predstavnici Zhejiang Sveučilišta iz Kine posjetili su Sveučilište u Dubrovniku 7. lipnja i sastali se s prorektorom za međunarodnu suradnju i znanost prof. dr. sc. Martinom Lazarom i voditeljicom Službe za međunarodne odnose i istraživačke projekte Sandrom Memunić, kako bi razgovarali o mogućnostima suradnje.

Sveučilište Zhejiang rangirano je kao 68. na listi QS World University Rankings 2018. i treće je najbolje sveučilište u Kini. Sveučilište u svojemu sastavu ima 7 Kampusa, 36 koledža i odjela i 7 bolnica. Izvode više od 140 preddiplomskih, 330 diplomskih i 320 doktorskih studijskih programa. Predstavnici Međunarodnog koledža Zhejiang Sveučilišta u sastavu: SHEN Jie, dekan, YI Honghui, pomoćnik dekana, XU Mengjiao, program menadžer, te SHEN Yu, prodekanica School of Humanities i DUAN Yuanyuan direktor preddiplomskih studijskih programa School of Humanities predstavili su svoje Sveučilište i između ostaloga istaknuli kako imaju više od 7.000 stranih studenata iz 150 država svijeta.