Ekonomski fakulteti istražuju kompetencije ekonomista budućnosti

13.06.2019, 14:27:07

Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu nositelj je projekta Izvrsnost i učinkovitost u visokom obrazovanju u polju ekonomije - E4, ukupne vrijednosti 3.994.067,99 kuna, kroz koji će se provesti istraživanje kompetencija ekonomista budućnosti. Projekt je usmjeren na standarde zanimanja i odgovarajuće standarde kvalifikacija s ciljem unaprjeđenje studijskih programa iz polja ekonomije, područja poslovne informatike, turizma, računovodstva, poduzetništva i međunarodnog poslovanja. Cilj je projektu poboljšanje kvalitete, relevantnosti i učinkovitosti visokog obrazovanja uz razvoj i korištenje modernih metoda učenja i poučavanja. To nadalje podrazumijeva jačanje kompetencija nastavnog i nenastavnog osoblja, rad centara za razvoj karijera, gospodarskih savjeta, informiranja javnosti te unapređenja sustava kvalitete. Partneri u provedbi projekta su: Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Ekonomski fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci, Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Dubrovniku i Fakultet ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava, sklopljen je s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda, a trajanje projekta je 36 mjeseci.