Translation Technologies Summer School (TransTech13) Rijeka, Croatia, 2-8 September 2013.

19.03.2013, 08:08:01

Poziv za sudjelovanje

Web http://lojze.lugos.si/transtech13/

Organizatori

Sveučilište u Ljubljani: Odjel za prevoditeljske studije i Sveučilište u Rijeci: Odjel za informatiku i Filozofski fakultet.

Teme

- Translation Environment Tools

- Translation Project Management

- Terminology Management

- Localisation

- Translation-oriented Corpus Engineering

- Machine Translation and Post-Editing MT

- Translation and Terminology for EU Institutions: Resources and Strategies

Kome je namijenjeno?

Ljetna škola prevoditeljskih tehnologija TransTech13 namijenjena je naprednim studentima prevoditeljskih studija, studija interkulturalne komunikacije i srodnih disciplina. Predavanja na TransTechu 13 držat će tim renomiranih međunarodnih predavača sa europskih sveučilišta te stručnjaci iz prevoditeljskih tvrtki i institucija, koji će podijeliti svoje veliko znanje. Rad s licenciranim softverom omogućit će polaznicima škole esencijalne vještine za korištenje najnovijih tehnologija potrebnih profesionalnim pružateljima prevoditeljskih i lingvističkih usluga. Program se sastoji od 8-10 satnih modula, od kojih je svaki posvećen posebnoj temi podijeljen na nekoliko dana škole.

Predavanja u sklopu Ljetne škole TransTech13 držat će tim međunarodnih predavača:

-Nancy Matis, Nancy Matis SPRL, Brussels, Belgium

-Alina Secara, University of Leeds, UK

-Dragos Ciobanu, University of Leeds, UK

-Oliver Čulo, University of Mainz, Germany

-Špela Vintar, University of Ljubljana, Slovenia

-Darja Erbič, Government Office for Development and European Affairs,

Slovenia

-Darja Fišer, University of Ljubljana, Slovenia

Registracija i važni datumi

Kotizacija:

EUR 450 za ranu registraciju (do 31. svibnja 2013) / EUR 370 bez smještajam EUR 520 za kasnu registraciju (od 1. lipnja do 1. rujna 2013) / EUR 440 bez smještaja. Kotizacija uključuje: predavanja i radionice, 7 dana smještaja, ručkove, osvježenja, vođeni obilazak Rijeke, zabavu dobrodošlice.

Registracija putem TransTech13 web stranice.

MJESTO ODRŽAVANJA

TransTech13 održat će se u novom kampusu Trsat, Sveučilišta u Rijeci. Rijeka je povijesni lučki grad na Jadranskom moru i odlična polazna točka za izlete na hrvatske otoke i Istru.

Za više informacija molimo da posjetite TransTech13 web stranice ili

kontaktirate organizatore.