„ Što je važno znati o komunikaciji?“

17.01.2014, 12:11:14

Radionica s temom „ Što je važno znati o komunikaciji?“ održana je 16. siječnja 2014. u zgradi Sveučilišta na adresi Ćira Carića 4.

Komunikacija je jedna od najvažnijih životnih vještina. Uspješna komunikacija pomaže nam bolje razumjeti se s ljudima, pomaže nam prevladati različitosti, graditi povjerenje i rješavati probleme. Uspješna komunikacija uključuje određene komunikacijske vještine poput neverbalne komunikacije, pažljivog slušanja, sposobnosti kontrole stresa u kriznim situacijama te prepoznavanja i razumijevanja vlastitih osjećaja i osjećaja onih osoba s kojima komuniciramo. Iako se komunikacija sama po sebi čini jednostavna često puta kada pokušavamo uspostaviti komunikaciju, dolazi do nerazumijevanja što može uzrokovati konflikte i frustracije. Učenjem učinkovitih komunikacijskih vještina bolje ćemo se povezati s partnerom, prijateljima, kolegama i biti zadovoljniji sobom.

Grupa od 15 studenata aktivno je sudjelovala u radionici.