Predstavljanje udruge za Down sindrom Dubrovačko - neretvanske županije

21.05.2015, 09:01:05

U sklopu izbornog kolegija „Uvod u medicinsku genetiku“, prve godine preddiplomskog stručnog studija „Sestrinstvo“, studenti su imali čast ugostiti predsjednicu Udruge za Down sindrom Dubrovačko-neretvanske županije gđu Katiju Mišeta koja je studentima predstavila Udrugu, te način i područje djelovanja.

Udruga djeluje od 2008. na području našeg Grada i županije, a okuplja 64 člana. Cilj Udruge je omogućiti osobama sa ovim sindromom što kvalitetniji život, njihovim obiteljima potporu a društvo u kojem djeluju senzibilizirati na različitost. Svake godine 21. 03. slavimo Dan oboljelih od Down sindroma, koji baš označava i njihov genetski poremećaja, odnosno trisomiju 21og kromosoma. Ove godine obilježili smo ga oblačenjem različitih čarapa, jer oboljele osobe ne mogu spariti čarape.