Simpozij FORCA 2016: Financijsko Obrazovanje – Razborita Cjeloživotna Aktivnost

10.03.2016, 09:55:34

Svjetski tjedan novca (Global Money Week) globalna je inicijativa koja se počela obilježavati od 2012. godine. Ovu ideju podržala je i European Banking Federation (EBF), pa se od 2015. godine prvi put i u Europi počinje obilježavati Europski tjedan novca (European Money Week). Cilj je istaknutih manifestacija na svjetskoj i europskoj razini potaknuti svijest o značenju financijske pismenosti i financijskog obrazovanja mladih. Odjel za ekonomiju i poslovnu ekonomiju Sveučilišta u Dubrovniku prepoznao je važnost ove inicijative, pa u svjetskom i europskom tjednu novca organizira Simpozij FORCA 2016: Financijsko Obrazovanje – Razborita Cjeloživotna Aktivnost.

Ciljevi Simpozija su:

- potaknuti osviještenost mladih o značenju posjedovanja financijskih znanja,
- predstaviti rezultate provedenog istraživanja u okviru projekta „Financijsko znanje populacije srednjoškolaca Dubrovačko-neretvanske županije“,
- organizirati edukativne programe namijenjene studentima i srednjoškolcima poradi unapređenja njihova financijskog znanja.

Više o Simpoziju na stranici FORCA 2016.