Sudjelovanje na konferencijama

30.05.2016, 13:07:03
Sudjelovanje na konferencijama

Na Prvoj međunarodnoj konferenciji studenata povijesti naziva Magistra vitae održanoj od 5. do 7. svibnja 2016. godine na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru sudjelovalo je ukupno deset studenata, osam studenata Odjela za humanističke znanosti (u osnivanju), studij Povijest Jadrana i Mediterana te dvije studentice s Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju, studij Poslovna ekonomija. Studentice Franica Radić (smjer Turizam) te Lea Hasan i Barbara Knez (studij Povijest Jadrana i Mediterana) izlagale su rad Povijest turizma na Sveučilištu u Dubrovniku: interdisciplinarnost i mogućnosti razvoja. Studentice su prezentirale sveprisutniji trend interdisciplinarnog pristupa sadržajima različitih nastavnih predmeta na Sveučilištu u Dubrovniku na primjeru preddiplomskog studija Povijest Jadrana i Mediterana gdje je ostavljen prostor za interdisciplinarno proučavanje povijesti turizma unutar kolegija Povijest hrvatskog turizma, nositeljice doc. dr. sc. Marije Benić Penava koji je izvorno kolegij Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju. Sudjelovanje na konferenciji je financirao Studentski zbor Sveučilišta u Dubrovniku.

Na IUAES Inter-Congresu World anthropologies and privatization of knowledge: engaging anthropology in public koji se od 4. do 9. svibnja održao u Dubrovniku sudjelovalo je dvoje studenata Katarina Miljak i Ante Livajić, koji su volontirali u realizaciji skupa.