Posjet Koločepu

02.12.2016, 09:58:09
Posjet Koločepu

Studenti druge godine studija "Povijest Jadrana i Mediterana" su 22. listopada 2016. u sklopu kolegija "Povijest nasilja u europskom srednjem vijeku i ranom modernom razdoblju" pod vodstvom prof. dr. sc. Nelle Lonza, nositeljice kolegija i suradnica dr. sc. Kristine Puljizević i dr. sc. Rine Kralj Brassard posjetili Koločep.

Na otoku je održana radionica u okviru koje se primjenom različitih metoda istraživao odnos između povijesne zbilje i legende o ubojstvu kneza na Koločepu. Na temelju prikupljenih podataka i uz oslonac na literaturu studenti su održali prezentacije na zadane teme, a očekuju se i seminarski radovi koji će zaokružiti istraživanje i pridonijeti boljem poznavanju mikro-teme kolektivnog nasilja.

Zahvaljujemo stanovnicima Koločepa, posebno kazivačima gospodinu Stijepu Šuperku i gospođama Mari Matijević i Zorici Klanfar, na suradnji i gostoljubivosti, a hotelu Sensimar Kalamota Island Resort na podršci i susretljivosti.