20. Međunarodni božićni turnir - Memorijal Vedrana Jelavića

23.12.2016, 15:18:54

Brončani košarkaši Sveučilišta u Dubrovniku

Tradicionalni „Memorijal Vedrana Jelavića“, međunarodni košarkaški i odbojkaški turnir u svom je dvadesetom izdanju okupio natjecatelje sa sveučilišta diljem Hrvatske i regije. U dvoranama Paola di Rosa i Gospino polje, snage su odmjerili studenti iz Rijeke, Varaždina, Karlovca, Opatije, Dubrovnika, Maribora, Prištine i Pečuha

U košarkaškom  dijelu natjecanja, u kojem je nastupilo devet momčadi, najbolje partije pružili su studenti iz Prištine koji su se okitili zlatnom medaljom. Na svom putu ka najsjajnijem odličju svladali su košarkaše Interuniverzitetskog centra iz Dubrovnika, Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Dubrovniku te u finalu Fakulteta za gradbeništvo, promet in arhitekturo iz Maribora.

Studenti Sveučilišta u Dubrovniku su nakon prošlogodišnjeg petog mjesta uzeli broncu i to u sastavu: Miran Bajramović, Toni Mustapić, Ivo Šuperak, Dominik Kotlar, Božo Katić, Husnija Habul, Demokrat Sufaj, Tomislav Širić, Vijeko Vučinović i Mateo Kraljević s trenerom Božanom Dadićem.

Prije samog finala, natjecatelji su se okušali u posebno atkratkivnom dijelu natjecanja – zakucavanju i šutiranju trica. Najviše ocjene za zakucavanja dobio je predstavnik Sveučilišta u Dubrovniku, Vijeko Vučinović, a titulu za najviše pogođenih trica odnio je student Fakulteta za gradbeništvo, promet in arhitekturo Maribor, Anže Trafela.

Nagradu Fair play dobila je košarkaška momčad Univerziteta u Zenici.

Uzbudljive odbojkaške mečeve imali smo prilike vidjeti od studentica iz Zenice, Pečuha i Prištine, koje su na samom kraju tim redom i zauzele pobjedničko postolje. U finalu su natjecateljice iz Prištine svladale Pečuh rezultatom 2:0 i tako svom sveučilištu donijele drugu zlatnu medalju. Najboljom igračicom proglašena je prištinska predstavnica, Drenusha Asllanaj, dok je nagrada za fair play otišla u ruke odbojkašicama iz Pečuha.

Posebne zahvalnice uručene su osobama koje već dugi niz godina podupiru najstarije natjecanje ovakve vrste, te onima koji financijski pokrivaju „Memorijal Vedrana Jelavića“- Studentskom Zboru Sveučilišta u Dubrovniku i Studentskom Centru.

REZULTATI (košarka)

SKUPINA A: