Studenti Akvakulture obišli mrijestilište tvrtke Cromaris

04.05.2017, 15:19:15

Studenti treće godine preddiplomskig studija Akvakultura, u okviru kolegija Mriješćenje i mrjestilište, posjetili su mrijestilište tvrtke Cromaris u Ninu, koje je među najsuvremenijim pogonima za mriješćenje lubina i komarče u Europi. Djelatnici mrijestilišta upoznali su ih s poviješću i ustrojstvom tvrtke, s organizacijom mrijestilišta, te tehnologijom proizvodnje mlađi. Studenti su imali priliku vidjeti sve faze proizvodnje mlađi komarče i lubina. Pritom su posjetili jedinice za uzgoj matičnih plova, jedinice za uzgoj ličinka i mlađi, jedinice za uzgoj planktona, cirkulacijski sustav i popratne prostorije. U razgovoru s djelatnicima upoznali su se s kritičnim razdobljima proizvodnje, postojećim i potencijalnim problemima i mogućnostima unaprjeđenja proizvodnje. Inače, u tvrtki Cromaris zaposleno je više završenih studenata Odjela za akvakulturu.