Studenti Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju u tvrtki Pemo d.d. analizirali ERP sustav

15.05.2017, 14:55:06

U okviru redovite nastave na kolegiju ERP sustavi na Odjelu za ekonomiju i poslovnu ekonomiju, nositelja kolegija prof. dr. sc. Marija Spremića, studenti su posjetili tvrtku Pemo d. d. Direktor dr. sc. Nikola Butigan i Renato Putica studentima su održali zanimljive prezentacije, objasnili najvažnije poslovne procese u maloprodaji i prikazali njihovu informatičku podršku kroz funkcioniranje ERP sustava. Studenti su imali priliku vidjeti funkcioniranje ERP sustava u stvarnim uvjetima, procijeniti njegovu podršku poslovanju i analizirati prednosti i nedostatke njegove implementacije i primjene. Prikazane su i objašnjene tehnološke inovacije u maloprodaji (digitalne cijene), a nakon pregleda funkcioniranja ERP sustava studenti su imali više pitanja za stručnjake iz prakse, uz zaključak kako im je ova posjeta bila korisna i zanimljiva.