Erasmus+ priznanje Europske komisije alumniju Sveučilišta Mihovilu Španji

18.05.2017, 13:37:01

U prigodi proslave 30. obljetnice programa Erasmus+ u Strasbourgu će se 13. lipnja 2017., u organizaciji Europske komisije, održati svečanost dodjele priznanja za poseban doprinos razvoju Erasmus programa, a među 33 laureata je i alumni Sveučilišta u Dubrovniku Mihovil Španja i to kao jedini hrvatski predstavnik. Naime, Španja je u akademskoj 2012./2013. sudjelovao u Erasmus programu mobilnosti u svrhu obavljanja stručne prakse, koju je proveo u sjedištu Međunarodnog paraolimpijskog odbora u Bonnu, Njemačka. Priznanja će se dodijeliti na plenarnoj sjednici Europskog parlamenta, na kojoj će biti prisutan netko od visokih dužnosnika institucija EU.

Priznanje se dodjeljuje Erasmus+ alumnima koji ima posebnu priču iza sebe, a koji je svojim aktivnosti pridonio zbližavanju europejaca, poticao socijalnu koheziju i pomagao u izgradnji bolje zajednice. Također, Španja će sudjelovati i u debati o budućnosti Erasmus+ programa, na način da će nazočnima prepričati svoje iskustvo.