Studenati druge godine prediplomskog studija Povijest Jadrana i Mediterana posjetili Crnu Goru

26.05.2017, 11:18:28

Ukupno 59 studenata u pratnji nastavnica izv. prof. dr. sc. Marije Dragičević i doc. dr. sc. Marije Benić Penava, posjetili su Cetinje koje je nekadašnje središte Zetske banovine unutar koje se nalazio Dubrovnik, te se upoznali sa kulturnopovijesnim spomenicima među kojima su istaknuti: manastir sv. Petra Cetinjskoga, Vlaška crkva, Njegošev dvorac Biljarda i dvorac kralja Nikole. Bogata dokumentarna baština pohranjena je u zgradi Državnog arhiva Crne Gore u Cetinju. Pod stručnim vodstvom studenti su obišli Port Montenegro u Tivtu, grad Kotor, te posjetili agroturizam Njegoš.