Studenti Povijesti Jadrana i Mediterana u posjetu Filozofskom fakultetu u Osijeku

26.05.2017, 10:45:30

Studenti preddiplomskih studija Povijest Jadrana i Mediterana u okviru terenske nastave iz kolegija Povijest hrvatskog turizma nositeljice doc. dr. sc. Marije Benić Penava bili su u petodnevnom radnom posjetu Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta Osijek od 9. do 13. svibnja 2017. Tom prigodom naše studente je pozdravila doc. dr. sc. Slađana Josipović Batorek, voditeljica Odsjeka za povijest  koja im je uručila prigodne poklone dobrodošlice.

Studenti su sudjelovali u redovitoj nastavi na studiju Povijesti, te su se u pratnji svojih kolega i članova ISHA-e upoznali s organizacijom nastave i studenskim životom u Osijeku. Ovaj radni posjet otvorio je mogućnosti suradnje studenata povijesti Sveučilišta u Dubrovniku i Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te su se stvorili preduvjeti za buduću suradnju.  Tijekom boravka održao se Kliofest 2017. na kojem je sudjelovalo dvoje naših nastavnika i pritom su održali javna predavanja na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Doc. dr. sc. Marije Benić Penava je izlagala s temom  Povijest turizma na istočnoj obali Jadrana, a doc. dr. sc. Marinko Marić izlaganje je održao s temom Razvoj  pomorstva na istočnoj obali Jadrana.