Posjet Filozofskom fakultetu u Osijeku

19.06.2017, 10:22:32

Studenti su sudjelovali u redovitoj nastavi na studiju Povijesti, te ih je tom prigodom  pozdravila doc. dr. sc. Slađana Josipović Batorek, voditeljica Odsjeka za povijest  koja im je uručila prigodne poklone dobrodošlice.

Studenti su se u pratnji svojih kolega i članova ISHA-e Osijek (International Students of History Association) upoznali s organizacijom nastave i studenskim životom u Osijeku. Ovaj radni posjet otvorio je mogućnosti suradnje studenata povijesti Sveučilišta u Dubrovniku i Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te su se stvorili preduvjeti za buduću suradnju.

Tijekom boravka u Osijeku održao se Kliofest 2017. na kojem je sudjelovalo dvoje naših nastavnika i pritom su održali javna predavanja na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Doc. dr. sc. Marije Benić Penava je izlagala s temom  Povijest turizma na istočnoj obali Jadrana, a doc. dr. sc. Marinko Marić izlaganje je održao s temom Razvoj  pomorstva na istočnoj obali Jadrana.