Suradnja između studija Povijest Jadrana i Mediterana i Gimnazije Dubrovnik

05.03.2018, 13:42:12

Suradnja između nastavnika i studenata studija Povijest Jadrana i Mediterana i učenika i nastavnika Gimnazije Dubrovnik započela je s dvije aktivnosti. Studentica druge godine preddiplomskog studija Povijest Jadrana i Mediterana Katarina Komaić vodila je 22. veljače 2018. učenike prvog razreda Gimnazije Dubrovnik u dubrovačku sinagogu i tom im je prilikom održala predavanje o Židovima u Dubrovniku. Predavanje je održano u okviru nastave iz vjeronauka koji u Gimnaziji predaje Ana Matić, prof. Učenici su tijekom obilaska sinagoge mogli vidjeti jednu od najstarijih tora u Europi te čuti povijesne podatke o dolasku i boravku Židova u Dubrovniku. Inače, Katarina Komaić je bivša gimnazijalka, a danas studentica studija Povijest Jadrana i Mediterana, koja je znanje stečeno na studiju i iskustvo turističkog vodiča rado podijelila s mladim dubrovačkim gimnazijalcima. Voditelj studija Povijest Jadrana i Mediterana doc. dr. sc. Marinko Marić održao je 1. ožujka 2018. predavanje „Povijesni pregled hodočašća na Mediteranu“ učenicima trećih razreda Gimnazije Dubrovnik, također u okviru nastave Ane Matić, prof. Gimnazijalci su pokazali veliki interes za ovo predavanje ususret njihovom hodočašću u Rim.

Ova suradnja srednjoškolskog i visokoškolskog obrazovanja uspostavljena je poradi informiranja gimnazijalaca o studiju, ali i zbog stjecanja novih povijesnih znanja, posebice vezanih uz dubrovačku povijest.